DOĞA DOSTU CİLT BAKIMI

Sağlıklı bir cilt, sağlıklı bir dünya ve daha sağlıklı bir çevre için yaptığımız işte her zaman sorumluluğumuzun farkındayız. Dermae olarak, hayvan haklarını ve çevre koruma programlarını desteklemekte, doğal ve organik cilt bakım ürünleri üreterek dünyayı daha iyi bir yere çevirmek için olan tutkumuzu hayata geçirmeye devam ediyoruz. Sizin de bu konuda destek olmanız için, hem cildinizin hem de dünyamızın sağlığını korumaya yardımcı olacak birkaç faktörü sunmak isteriz.

Doğal ve Organik İçerikler

Bir cilt bakım ürünü seçerken ilk ve öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey olan doğal içerikler, laboratuvar ortamında yaratılan sentetik içeriklerin tersine bizlere oldukça fazla iyileştirici güç sunarlar. Bir çok insanda ise bunun tam tersi bir algı olarak, doğal ürünler yeterince güçlü değildir fikri vardır. Aslında, bilimsel bir çok çalışma göstermiştir ki, doğal içerikler sentetiklere göre çok daha üstündürler.

"Doğal" derken içeriğin doğal kaynaklardan elde edildiği ve minimal derecede işleme tabi tutulduğu kastedilir. Salatalık ekstresi, Jojoba yağı, Ayçiçek yağı bunların hepsi doğal içeriklerken, bilimsel isimleri kullanılabilir, mesela; salatalık ekstresi - Cucumis sativas, Jojoba oil - Simmondsia chinensis ve Ayçiçek yağı - Carthams tinctorius. Bu konuda bilgili olmak doğal olan ve olmayan ürünleri birbirinden ayırabilmek için oldukça önemlidir.

Organik içeriklerde doğal ve bitkisel bazlıdır ancak, mutlaka belirli yöntemler kullanılarak büyütülmeli ve işleme tutulmaları gerekir. Mesela, bir içeriğin organik ürünler olabilmesi için,yetiştirme aşamasında ionize radyasyon, kanalizasyon, sentetik pestisid, hormonlar, antibiyotikler, gdo lu içerikler kullanılmamalıdır. Bugün organik içerik üreticileri gün geçtikçe artmaktadır.

Burada önemli olan, organik denildiğinde sizin bir içerik yetiştirilir ve işlenirken sadece belirli yolların tercih edildiğinizi bilmenizdir. Ancak bu, içeriğin besleyici yada teröpatik kalitede olup olmadığını göstermez. Yani, sadece organik etiketi var diye, bir içeriğin "doğal" içerikten daha fazla iyileştirici etkiye sahip olduğu ya da daha faydalı olduğunu söyleyemeyiz.

"Doğal" ya da "organik" ürünleri seçerken, belirli cilt durumunuza bağlı ihtiyacınıza yönelik araştırmanızı marka ve özellikle ürün etiketi üzerindeki içerik listesini inceleyerek yapmanız gerekir. Belirlediğiniz cilt bakım firmasını tüm içeriklerinin listesini açıklamakta mıdır? İhtiyacınıza yönelik olarak seçtiğiniz içerik bilinmekte midir? Yada etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış mıdır? Ürün, cildinize fayda sağlayacak yoğunlukta aktif içeriğe sahip midir?

Organik içeriklerle ilgili olarak değerlendirme yaparken, etiketin üzerinde organik belgesini veren kurumun adının yazıyor olmasına dikkat edin, ve unutmayın ki, bir ürünün organik olması onun daha etkili olduğunu göstermez, nasıl yetiştirildiğini gösterir.

organik ürünler

DERMAE'Yİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ