Hyalüronik Asit

Hyalüronik Asit; nemsiz, kurumuş ve yaşlanmakta olan ciltler uygun olup tıpkı bir "NemMıknatısı" gibi çalışır.

Hyalüronik Asit kendi ağırlığından 1000 kat daha fazla su tutma kapasitesine sahiptir ve su moleküllerini tutarak nemi hapseder. Kolejen dokuyu geliştirerek cilde nem, dolgunluk ve yumuşaklık katar. Yaşla birlikte vücudun kendi Hyalüronik asitini üretebilme kapasitesi azalır ve bundan dolayı topikal uygulamalar cildin nemlenmesine yardımcı olur.

Buna ek olarak; nemsiz ve kuru cilt, zamanından önce oluşmuş ince çizgi ve kırışıklık problemine daha meyilli olur. İleri seviyede "Hyalüronik Asit" içeren ürünlerimiz ile maksimum oranda nem ile birlikte vitamin, bitkisel ekstrelerle de onarım sağlanmış olunur.Sonuçta yaşlanmanın görünür izleri azalır ve sağlıklı, ışıltılı bir cilt ortaya çıkar.

Madonna Lily - Beyaz Zambaktan Elde Edilen Kök Hücreler

"Parlak Işık" olarak da bilinen beyaz zambak (Lilium candidum) bitkisinin sürekli yeşil kalan kısmından elde edilen kök hücrelerden oluşur. Çalışmalarda gösterilmiştir ki lekeye ve eşitsiz cilt tonuna sebep olan Melanin pigmentinin oluşmasını engellemektedir. Bunun yanında beyaz zambağın hücresel döngüyü arttırdığı ve hücreleri yenilediği de bilinmektedir. Böylece anti-aging cilt bakımında ve cildi aydınlatmada önemli bir içeriktir.

Evenly Radiant with Intensive Skin Brightening Complex with Madonna Lily Serisi; Beyaz Zambak, Ayı Üzümü, Niyasinamid (Vit B3), Vitamin C içermektedir. Eşitsiz cilt tonu, renk tonu farklılığını hedef alarak daha genç ve aydınlık bir cilt sunar.

Pcynogenol

Pcynogenol; Fransa'nın sahil kıyısına ait bir çam ağacının kabuğundan elde edilen güçlü bir antioksidandır. Ciltte yaşlanmaya sebep olan serbest radikalleri nötralize etmede Vitamin Eden 50 kat daha Vitamin C den 20 kat daha etkilidir. Bundan dolayı ince çizgi ve kırışıklıkları ve yaşlanmanın görünür izlerini azaltmaktadır. Bununla birlikte hassasiyet, kızarıklık, rozasea ve diğer enflamasyonlu ciltte damar sistemini stabilize eder, cildin direncini arttırır. Enflamasyonu azaltır, kan dolaşımını düzenleyerek kızarıklıkları, şişlikleri ve kabarıkları azaltır. Anti-aging faydaları da olan Pycnogenol; hassas, kolay irrite olan, kızarıklıktan şikayet edenler için uygundur. Cilt durumunu iyileştirmekte, dolaşımı düzenlemektedir. Özellikle Soothing ve Age Defying göz kremlerinde ve bakım ürünlerinin birçoğunda bu benzersiz antioksidan Pycnogenol vardır.

Peptitler

Aminoasitler proteinlerin yapı taşlarıdır. Bir araya geldiklerinde peptitleri oluştururlar. Matrixyl ve Argireline adlı iki peptitin, derin çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azalttığı ayrıca cildin dolgunluğunu elastikiyetini ve dokusunu arttırdığı da çalışmalarla gösterilmiştir.

Dermae bu iki peptiti, Deep Wrinkle Reverse Creme, Eye serum gibi ürünlerde kombinleyerek, derin çizgilerde ve kırışıklıklarda azalma, cildin elastikiyetini arttırır. Bu lüks formül; faydalı antioksidanlarla zenginleştirilmiş olup yüz kaslarını rahatlatır, ince çizgi ve kırışıklığı önler, kolajen ve elastinin artmasını sağlar. Ortaya daha sıkı, dolgun ve genç görünen bir cilt çıkar.

Matrixyl

  • Kolajeni arttırır.

  • Sağlıklı cilt dokusunu ve dolgunluğunu arttırır.

  • Derin çizgi ve kırışıklıkları azaltır.


Argireline®

  • Yüz kaslarını rahatlatır.

  • Cildi pürüzsüzleştirir.

  • Yeni çizgilerin oluşumunu engeller.

Salisilik Asit

Salisilik asit; söğüt kabuğundan elde edilir ve birçok faydası olan beta hidroksi asit grubunaaittir. Önemli özelliği antienflamatuar etkili yatıştırıcı sakinleştirici olarak bilinmesidir. Ayrıcanazikçe yenileme özelliği de vardır. Aspirin aktif içeriğidir birçok üründe akne karşıtı etkenmadde olarak kullanılır.

Topikal olarak uygulandığında, gözenek tıkanması, fazla yağ üretimi oluşumunu önlemek için cilt hücrelerini normalize eder. Sadece bununla kalmayıp siyah noktaları temizler, oluşmasını engeller ve akneleri azaltır. Anti-enflamutar özelliğinden dolayı, kızarık ve irrite olmuş cildi yatıştırır. Very clear serisinde etkili bir şekilde çalışan akne karşıtı içerikler bulunmaktadır.

Çay Ağacı

Çay Ağacı ( Melaleuca alternifolia ) güçlü bir antibakteriyel , antifungal ve doğal birantiseptiktir. Son çalışmalarda anti-viral özellikleri ile de tedavi eden bir bitki olduğu gösterilmiştir.

Tırnaklarda oluşan mantar enfeksiyonlarda, atlet ayağı denilen ayak mantarında, ciltte ve saçlı derideki mantar enfeksiyonlarında, kesiklerde, sıyrıklarda, bakteriyel enfeksiyonlarda,aftlarda, kaşıntılarda, döküntülerde, dermatitlerde ve egzama gibi birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılır. Ayrıca böcek ısırmalarında da doğal tedavi edici özellikleri ile o bölgedeki iyileşmeyi hızlıca sağlar ve kaşıntıyı durdurur derma-E® 'nin ileri formülü Çay Ağacı'nın yanında E vitamini de içererek ek faydalar sunar.

Yeşil Çay

Birçok formülümüz; sinerjik özelliği ve potent antioksidan faydalarından dolayı Yeşil çay içermektedir. Çalışmalarda gösterilmiştir ki, topikal olarak uygulandığında güçlü anti oksdian ve anti-enflamatuar özellikleri ile yaşlanmanın gözle görülür izlerini azaltmaktadır. Çünkü polifenollerce zengindir ve serbest radikallerin yarattığı oksidatif stresi önler. Cildi UVA/UVB ışınlarının zararlı etkilerinden koruyarak güneşten etkilenmiş hücrelerin sayısını azaltır.

Vitamin A

Retinil Palmitat olarak da bilinir. Cildin vitamini diye tanımlanabilir. He ne kadar antioksidan olsa da hücresel yenilenmeyi hızlandırması da diğer bir önemli özelliğidir. Bu şekilde ince çizgilerin, kırışıklıkların ve cilt düzensizliklerinin görünümünü azaltır. Daha genç ve daha dolgun bir cilt ortaya çıkar.

Vitamin E

Cilt içinde doğal olarak bulunan, E vitamini egzama, atopik dermatit, yüzeysel yanıklar, deri
ülserleri ve diğer enflamatuarlu cilt hastalıkları da dahil olmak üzere birçok cilt
problemlerinde klinik dermatolojide tedavi etmek üzere kullanılmıştır. Topikal bir tedavi
olarak, E vitamini cildi nemlendirir ve cilt sağlığını optimize etmeye yardımcı olur.


Epidermisin bir fonksiyonuna da bariyer fonksiyonu denir. Cildimizin; deride nemi tutan ve
nem kaybını önleyen su geçirmez doğal bir bariyeri vardır. Doğal yaşlanma süreci ve çevresel
etkiler cildin bariyerinin bozulmasına böylelikle de nem kaybetmesine ve kuru olmasına
sebep olur E vitamini cildin bariyerini koruyarak; nemi hapsetmeye ve nem kaybını
engellemeye yardımcı topikal uygulanan E vitamini, sağlıklı ve yumuşak bir cilt için
mükemmel bir nemlendiricidir.


Vitamin E Intensive Therapy serisi; E vitaminin tüm spektrumlu etkiye sahip 4 tokoferol ve 4
tokotrienolü de içerir.


** derma-E® ' deki tüm E vitamini kaynakları; kalite kontrolü için; bilinen ve dünyada
sürdürülebilir şirketlerin üst düzey liderleri arasında listelenen ödüllü üreticisi İsviçre'den
gelmektedir.

Pantenol (Pro Vitamin B5)

Pantenol ya da Pro vitamin B5; derinlemesine penentre olabilen, cilde gerekli nemi sağlayan ve aynı zamanda yatıştırıp cildin kendi durumunu iyileştiren suda eriyen bir vitamindir. Provitamin B5 güçlü nemlendirici olup nemi hapsetme özelliğine sahiptir bununla birlikte sağlıklı kolajen ve elastininin korunmasına da yardımcı olur.

Bu cildi iyileştirici vitamin ayrıca, sağlıklı cilt dokusunu yenilemeye enflamasyonu azaltmayave kaşıntı kızarıklık ve ağrıyı gidermeye yardımcıdır. Aynı zamanda bazı ürün içeriklerindebulunarak kontakt dermatiti, böcek ısırıkları, yara ve bereleri de hedef alır

C vitamini önemli bir antioksidan olup, cildi aydınlatma ve anti - aging özellikleri kanıtlanmışglobal bir içeriktir. Etkinliğini arttırmak için derma E®'de C vitamininin, C - Ester ve Stay- C®50 adlı iki formları birlikte bulunur.

C - ester ( askorbil palmitat) , yağda çözünebilir formdadır. Askorbik asidin yani C vitaminin daha fazla antioksidan aktivitesi gösteren yağda çözünür şeklidir. Yağda çözünebilme özelliği ile hücre zarlarının içine nüfuz eder ve daha stabil bir form olur. C- ester; C vitamini ile karşılaştırıldığında C vitaminin aktivitesinden sekiz kat daha etkilidir ve diğer antioksidanlar E vitamini gibi tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Stay - C® 50 ( sodyum fosfat askorbil ) diğer bir stabil C vitamini formudur. Bu içerik; VitaminC?nin faydalarını arttırır ve oksidasyona uğramadan daha uzun süre etkili kalmasını sağlar. Stay - C® 50 ayrıca irritasyon riskini de azaltma özelliği ile bilinir.

Neden C vitamini aktivitesini arttırmak önemlidir?

Çalışmalarda C vitaminin kolajeni arttırdığı gösterilmiştir. Kolajen; cilt esnekliği ve sıkılığından sorumludur. Kolajen yapısı bozulduğunda, ince çizgiler, kırışıklıklar ve ciltte sarkma meydana gelir. C vitaminin kolajeni destekleyerek, cildin elastikiyetini sıkılığını güçlendirdiğini ve dolayısıyla yaşlanma belirtilerini hedef alır.

C vitamini, yine çalışmalarda gösterilmiştir ki yaştan kaynaklı ve koyu lekeler, eşitsiz cilt tonu,renk ve güneş hasarı için mükemmel bir cilt aydınlatıcısıdır. Stay - C 50®' nin melanin oluşumunu ( koyu pigment ) inhibe ettiğini böylece ciltteki nokta şeklindeki lekelerin görünümünü azaltarak daha parlak bir görünüm sağladığını göstermektedir.

Ayrıca, C vitamininin UV ışınlarının neden olduğu hasarlara karşı koruduğu ve foto - hasarlı cildin görünümünü iyileştirdiği gösterilmiştir. Araştırmalar UV hasarlı cilt üzerinde topikal C vitamini uygulanmasının, düzensiz pigmentasyon, pürüzleri ve kırışıklıkları azalttığını göstermektedir. C vitamini çevresel hasardan etkilenmiş ciltler için müthiş bir kurtarıcıdır.


Bültene Abone Ol

ABONE OL